Letná čitáreň - program na júl a august

Dátum

štvrtok 04.07.2024
17:30

Miesto

Kultúrne centrum Modra
Modra

O podujatí

Letná čitáreň mestskej knižnice v Modre je prázdninovým projektom a funguje v letnej sezóne od júla do konca augusta v záhrade pri Kultúrnom centre Modra. Prijmite aj tento rok pozvanie do záhrady, kde nájdete každý štvrtok príjemné miesto na oddych, čítanie, listovanie časopisov, hranie sa s deťmi a zaujímavý program. Tento rok sme pripravili podujatia, ktoré budú patriť predovšetkým deťom – budeme si čítať, pracovať na workshopoch a pozerať pekné divadelné predstavenia.

Tešíme sa na vašu návštevu a veríme, že zaujímavé divadelné predstavenia, workshopy a diskusie vám spríjemnia letné prázdninové dni.

Program na júl:
4. 7. o 17:30 Kedy stromy spievajú – divadelné predstavenie pre deti / Divadlo na hojdačke
11. 7. o 9:30 – Spoznaj svoj strom – workshop pre deti s lektorkou Veronikou Hajdučíkovou
18. 7. o 17:30 – Bodkovaný pes! – divadelné predstavenie pre deti / Divadlo Fí
25. 7. od 9.00 – 18:00 Antikvariát mestskej knižnice / antikvariát nájdete v priestoroch knižnice na 1. poschodí

Program na august:
1. 8. o 9:30 – Batika – workshop pripravený v spolupráci so šikovnými dievčatami z Modry Terezou a Petrou, ktoré si batikovaním vyrábajú vlastné oblečenie. Je potrebné si priniesť tričko, ponožky alebo akýkoľvek iný kúsok oblečenia, ktorý si budete batikovať.
8. 8. o 9:30 – Malý samuraj – predstavenie pre tábor Rozprávkovo a verejnosť / EduDrama
15.8. o 18:30 – Líška jedna hrdzavá, Dva sivé vlky a čo ďalej… – prezentácia tvorby modranského autora literatúry pre dospelých Lukáša Viglaša / moderuje Katarína Abeille (vstup voľný)
22. 8. o 9:30  – Ihrisko v knihe – workshop pre deti s lektorkou Katarínou Cigánovou z Malokarpatskej knižnice v Pezinku

Vstup na podujatie v čitárni bude oproti minulému roku spoplatnený sumou 2 eurá/osoba (okrem podujatia 15.8). Služby letnej čitárne sú zadarmo a môžete ich využívať aj bez registrácie v mestskej knižnici.

Podujatia v letnej čitárni z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia